Baňkování, starodávná metoda, která pomáhá i dnes

07.03.2023

Baňkování je velice stará metoda, která se hojně využívala již ve středověku. Díky ní docházelo k potlačení bolesti pohybového aparátu, ale i ke zmírnění vnitřních potíží. Baňkovalo se všemi předměty, v nichž lze docílit podtlaku (př. bambusové rourky, kravské rohy aj.) O léčení baňkami se jako první začal zmiňovat slavný římský lékař Galenus.

Metody baňkování

Masáže baňkami - přinášejí velkou pomoc a úlevu při napětích v oblasti celé páteře. Při této intenzivní masáži se odplavují toxické látky z těla ven.

Suché sázení baněk - baňky se přikládají na trigger pointy a reflexní dráhy, kde jsou schopny ovlivnit napětí zad a příslušné vnitřní orgány, které mohou stát za napětím zádového svalstva.

Krvavé sázení baněk (puštění žilou) - tato metoda se u nás dnes nepoužívá. Byla však hojně využívaná ve středověku.

Blahodárné vlivy baňkování

Baňkování má mnoho příznivých a blahodárných účinků. Příznivě působí zejména na bolesti hlavy, migrény, chronickou rýmu, bolesti v krku, plíce, zánět průdušek, astma, golfový nebo tenisový loket, syndrom karpálního tunelu, vysoký a nízký krevní tlak, revmatické potíže všeho druhu, bolesti páteře, gynekologické potíže, pozitivně ovlivňuje veškeré vnitřní orgány.

Baňkování je doplnění léčebné metody klasické a přírodní léčby.

Kontraindikace

Baňkovat se nesmí osoba, která trpí onkologickými onemocněními, hemofilií, léky na ředění krve a ještě 2. měsíce po vysazení léků, lokální hnisavým onemocněním.

Co je dobré vědět, než se vydáte na baňkování?

  • Celá procedura trvá do 60 minut
  • Používám převážně nahřáté skleněné baňky, které mohou být doplněny o silikonové baňky
  • Nahřáté baňky opravdu nepálí
  • Po baňkování je nutné
  • zvýšit příjem tekutin
  • Po baňkování mohou zůstat na těle namodralá kolečka - je to dáno tím, že dochází k aktivnímu čištění těla a aktivuje se lymfatický systém. Lymfatickými drenážemi odchází z těla pryč veškeré toxické látky. Tyto kolečka však vymizí v délce 3 - 30 dní, záleží však na tom jak rychle se vám hojí jiné podlitiny.
  • Při chronickém stavu je četnost návštěv, co 3 dny v délce 14 dní, poté interval 1x týdně do vymizení obtíží