Přírodní kosmetické přípravky, její označení a prospěšnost pro organismus

29.12.2022

Rostlinné oleje jsou lisované za studena a snadno pronikají do pokožky. Jsou určeny také k přímé konzumaci. Obsahují zejména Omega - 3 mastné kyseliny, které působí blahodárně na náš zdravotní stav. Jejich nedostatek se prokázal i u některých chronických onemocnění a civilizačních chorob.

Při použití na pokožku rostlinné oleje promašťují, hydratují, vyživují a chrání před nepříznivými vlivy. Stabilizují a regenerují přirozený kožní film. Neobsahují konzervanty, barviva, vonné a syntetické látky. 

Účinky mnoha rostlinných olejů se navzájem prolínají, jako např. dýňový a kokosový (společně prospívají vlasům a vlasové pokožce), konopný a lněný olej (společně působí na ekzémy a lupenku), aj.

Označení certifikované přírodní kosmetiky najdete pod zkratkou CPK a CPK bio.

Povolené konzervanty v této kosmetice jsou Sodium Benzoate (Benzoic Acid), Sodium Salicylate (Sodium Acid), Fenylethylalcohol, Alkohol.

Přírodní oleje na etiketě najdete pod latinským označením rostliny/plodu, ze které byl olej vyroben, př. Mandlový olej (Prunus Amygdalus). Také zde můžete najít označení Seed, Fruit, Kernel oil, Caprylic / Capric Triglyceride.

Využívejme síly přírody, která má blahodárné účinky na naše tělo i mysl.