Jaké bylinky použít při namožených svalech?

14.01.2023

Trápí vás namožené bolestivé svaly a rádi by jste vyzkoušeli přírodní bylinky? Mám pro vás tipy na některé z nich.

Rozmarýn

Rozmarýn nejenže se přidává do pokrmů, ale jeho vůně a bylina jako taková vám může poskytnout řadu benefitů. Uklidňuje a odstraňuje nervové vyčerpání. Přináší klid a harmonii pro tělo i duši. Ulevuje od bolesti zánětlivých onemocnění kloubů a svalů. Pomáhá při bolestech krční, hrudní a bederní páteře.

V domácích podmínkách jej lze formou obkladu nebo oleje přikládat na bolestivé místo.

Eukalyptus

Eukalyptus je přírodní analgetikum. Zmírňuje bolesti celého těla. Účinně pomáhá proti revmatismu, bolestech kloubů a svalů. Také působí příznivě proti nachlazení.

Levandule

Levandule se odpradávna používá ke zklidnění stresu, úzkostí, na podporu trávení a při poruchách spánku. Zlepšuje náladu. Hojně je také využívána při bolestech svalů, revma, po úrazech, natržených svalech a také při zánětech nervu. 

Máta peprná

Zmírňuje bolesti svalů a přehřátá místa díky chladivým účinkům. Přináší úlevu u zánětlivých onemocnění kloubů a měkkých tkání akutního nebo chronického charakteru. Máta je vhodná také proti migréně.

Mátu můžete použít na bolestivá místa jako obklad a nebo si z něj vyrobit mazání.

Kostival lékařský

Kostival je známá nejstarší bylina, která se už ve středověku používala na různé zlomeniny a pohmožděniny. Má hojivé účinky na tkáně, kosti, šlachy a vazy. 

Kostival lékařský můžeme používat ve formě mazání, tinktur či obkladů.